طرح یار دبستان

طرح یار دبستانی

طرح یار دبستانی با هدف تربیت نیروی انسانی کارآمد و به منظور محرومیت زدایی اجرا می شود. قرارگاه جهادی شهید الحسینی تعدادی از دانش آموزان مستعدی که به دلیل قرار گرفتن در خانواده ها و محیط های کم برخوردار، از امکانات آموزشی عالی محروم هستند را جذب و طی سه دوره ی سه ساله آموزش می دهد.

ایجاد تمدّن نوین اسلامی بدون تربیت نیروی انسانی مؤمن، متعهّد و متخصّص امکان پذیر نبوده و این امر از مهم ترین ارکان تمدّن نوین اسلامی به شمار می آید. به همین دلیل قرارگاه جهادی شهید الحسینی برنامه ی تربیتی 9 ساله ای را با عنوان طرح «یار دبستانی» طرح ریزی کرده و به دنبال جذب دانش آموزان دارای استعداد از مناطق محروم و کم برخوردار می باشد. از آنجایی که بسیاری از دانش آموزان مستعد و توانمند به خاطر دوری از مراکز آموزشی با کیفیت و نداشتن امکانات آموزشی لازم از رشد و شکوفایی استعدادهایشان باز می مانند این قرارگاه با رویکرد فراهم کردن عدالت آموزشی در جامعه این دانش آموزان را در مناطق محروم و حاشیه ی شهر شناسایی کرده و بستر لازم برای پرورش آنها را در حدّ توان فراهم می کند. ان شاء الله

توضیحات بیشتر درباره ی طرح «یار دبستانی»

این طرح شامل سه دوره ی 3 ساله ی مقدماتی، تکمیلی و پیشرفته می شود که در ادامه به طور مختصر به آنها خواهیم پرداخت.

 

آموزش مقدماتی:

 

با اجرای طرح به صورت رسمی هر ساله با ورود به مدارس حاشیه ی شهر، از گروهی از دانش آموزان با استعداد پایه ی چهارم ابتدایی، آزمون و مصاحبه به عمل آمده و پس از شناسایی استعدادهای برتر کار ثبت نام و جذب به پایان می رسد.

در ادامه برنامه ی پرورشی و آموزشی یکساله، متناسب با توانمندی های دانش آموزان طرح ریزی شده و با برگزاری کلاس های تقویتی به صورت هفتگی به مرحله ی اجرا در می آید.

کلاس های ویژه ی دوره مقدماتی شامل کلاس های درسی، مخصوص دروس پایه ی چهارم، پنجم و ششم، کلاس های مهارت های زندگی، کلاس های آموزش قرآن و احکام، کلاس های ورزشی و برنامه های تفریحی می باشد.

در این دوره ما سعی می کنیم نیازهای اولیه ی دانش آموزانِ نیازمند مانند خوراک، پوشاک و لوازم التحریر را تأمین کرده و به صورت تخصصی به تربیت صحیح اسلامی آن ها بپردازیم.

این دوره از پایه ی چهارم شروع شده و تا پایان دوره ی دوم ابتدایی ادامه خواهد داشت. تلاش ما بر آن است که در پایان دوره ی مقدماتی دانش آموزانی تربیت کرده باشیم که ضمن توانمندی در دروس مدرسه، آراسته به مکارم الاخلاق بوده و به معنای واقعی کلمه یک مسلمان با تمام خصوصیاتی که لازمه ی مسلمانی است تربیت کنیم. ان شاء الله.

 

آموزش تکمیلی:

  با پایان یافتن دوره ی مقدماتی آزمون هایی توسط مربیان از دانش آموزان دوره دیده گرفته خواهد شد که در صورت قبولی در این آزمون ها و کسب حداقل امتیازات لازم، آن ها وارد مرحله ی آموزش تکمیلی خواهند شد. در این مرحله که دوره ی اول متوسطه می باشد، آموزش ها کمی تخصصی تر دنبال شده و بیشتر روی پرورش استعدادهای فردی آن ها تمرکز می شود. برگزاری کلاس های تخصصی، ویژه ی دروس مدرسه، برگزاری کلاس های عقیدتی و اردوهای تربیتی از جمله برنامه هایی است که در این دوره اجرا می شود.
با توجه به این که این دوره مصادف است با آغاز دوره ی بلوغ، آموزش هایی هم برای کمتر شدن آسیب های مخصوص به این دوره در نظر گرفته شده است.
هدف اصلی در این دوره برافروختن نور ایمان در دل های نوجوانان است تا به واسطه ی آن بتوانند مسیر درست زندگی خود را در آینده پیدا کرده و آن را با جدّیت تمام دنبال کنند. ان شاء الله. 

آموزش پیشرفته:

 با پایان دوره ی تکمیلی و گرفتن نمره ی قبولی در آزمون های کتبی و عملی، دانش آموزان وارد مرحله ی پایانی این طرح، یعنی آموزش پیشرفته می شوند. رویکرد قرارگاه مردمی شهید الحسینی در این دوره تربیت انسان های کارآفرین است. افراد توانمندی که دغدغه ایجاد شغل و چرخاندن چرخ اقتصادی کشور را دارند. در حقیقت در پایان این دوره ما باید منتظر به بار نشستن این درخت 9 ساله باشیم.آینده ی کشور به دست جوانانی خواهد بود که ما آنها را تربیت کرده ایم و در صورتی که این کار به درستی انجام شده باشد، آینده ی روشنی در پیش روی ما خواهد بود. ان شاء الله. جهت ثبت نام و آشنایی بیشتر با دوره های زیر روی دکمه ی «آشنایی بیشتر» کلیک کنید.

آموزش مقدماتی

دوره ی دوم ابتدایی
3
ساله

 • کشف و شناسایی استعدادها
 • برگزاری کلاس های تقویتی
 • آشنایی با احکام و معارف اسلامی
 • برگزاری برنامه های تفریحی
 • پشتیبانی مالی نیازمندان

آشنایی بیشتر
اجرای آزمایشی طرح
تربیت اسلامی

آموزش تکمیلی

دوره ی اول متوسطه
3
ساله

 • پرورش و هدایت استعدادها
 • برگزاری کلاس های تخصصی
 • برگزاری کلاس های عقیدتی
 • برگزاری اردوهای تربیتی
 • پشتیبانی مالی نیازمندان

آشنایی بیشتر
اجرای آزمایشی طرح
تربیت اسلامی

آموزش پیشرفته

دوره ی دوم متوسطه
3
ساله

 • شکوفایی استعدادها و کارآفرینی
 • برگزاری کلاس های حرفه ای
 • برگزاری دوره های مطالعاتی
 • برگزاری اردوهای معرفتی
 • پشتیبانی مالی نیازمندان

آشنایی بیشتر
اجرای آزمایشی طرح
تربیت اسلامی

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن